Header Background Image

Aktualności 2023 – 2024

»  Aktualności 2023 – 2024

Ferie zimowe 2020 rozpoczęte.

Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Wykorzystajcie czas ferii na odpoczynek, rozwijanie swoich pasji, oraz poznawanie nowych miejsc.

Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!

Do szkoły wracamy 24 lutego.

Doradztwo zawodowe – warsztaty.

W dniu 13 stycznia 2020r Pani Katarzyna Ruta doradca zawodowy z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej przeprowadziła ciekawe warsztaty przeznaczone dla uczniów klas VIII. Dzięki aktywnej formie zajęć uczniowie określili  swoje zainteresowania, wskazali swoje mocne i słabe strony. Mieli możliwość analizy oferty rynku  edukacyjnego i rynku pracy.

Zajęcia były bardzo efektywne-uczniowie zdobyli umiejętności oceny własnych możliwości  w zakresie planowania swojej przyszłości edukacyjnej.

28 stycznia zorganizowany zostanie Bal Karnawałowy dla klas 4 – 8 SP oraz dla klas licealnych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska
po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju,
a także polskie szkoły za granicą w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne.

Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja „Rekord dla Niepodległej”, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W ponad 24 tysiącach szkół w Polsce i placówkach polonijnych na całym świecie uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Inicjatywa wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele zdjęć i filmów dokumentujących to radosne świętowanie. Tego dnia miliony uczniów i nauczycieli w kraju i za granicą tworzyło piękną, patriotyczną wspólnotę, dając wyraz dumy z bycia Polakami.

Chciałbym, aby ta wspaniała inicjatywa była kontynuowana także w tym roku szkolnym. Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do włączenia się
w akcję
„Szkoła do hymnu” i wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

Zależy mi także na tym, aby w przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze szkół polonijnych na całym świecie. Wszystkie szkoły, które zgłoszą swój udział w akcji, będą mogły pobrać pamiątkowy dyplom.

Zachęcam do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.

Szczegóły dotyczące sposobu zgłoszenia szkoły oraz dodatkowe informacje na temat akcji znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bądźmy razem w tym dniu!

Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Obchody Święta niepodległości 11 listopada.

Taniec i multimedia w teatrze. Ciekawa prezentacja na temat wykorzystania nowoczesnych technologii w teatrze. Na oddziale przy ul. Borowskaiej uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentacje multimedialną oraz wysłuchali wykładu, który zaprezentowała Pani, która tańcem współczesnym zajmuje się zawodowo.

Klub „Reporterzy na start !” odnotował ciekawe wydarzenie w naszej szkole …

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas „starszych” przeprowadzili próbę generalną turnieju recytatorskiego „Od Kochanowskiego do Mickiewicza”.

Najciekawsze było – jednak – to, że wzięli na siebie odpowiedzialność za organizację i przeprowadzenie turnieju w tydzień później bez kierownictwa nauczycielskiego.

Zadziwili nas:

• elegancją w stylu biało-czarnym (niektórzy z krawatami),

• umiejętnością negocjacji,

• opanowaniem i samodzielnością.

Pojedynek klas, zakończony występem wokalnym naszych koleżanek, został dedykowany wszystkim nauczycielom z okazji ich święta. Dziękujemy samorządowi szkolnemu i wszystkim, którzy trzymali za nich kciuki.

Pasowanie uczniów w naszej szkole.

We wtorek 29 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania Uczniów” klasy I.

Konkurs organizowany przez: nauczyciele katecheci ZS nr 12 w SP ZOZ.

Konkurs Plastyczny

PORTRET NASZEGO PAPIEŻA ŚWIĘTEGO JANA PAWEŁA II”

w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego ,,WSTAŃCIE, CHODŹMY!”

W Zespole Szkól nr 12 działa Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariuszami są uczniowie w różnym wieku. Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo.